Veslařský oddíl ČVK Praha

Archiv: Aktuality


17. 1. 2018
Pro kvalifikaci, body, ale i medaile až do Hodonína

Hrstka našich veslařů se vydala za druhým kolem českého poháru v jízdě na veslařském trenažéru a na žákovský trojboj až do Hodonína. Obě dvě, po sobě jdoucí akce, byly pro naše barvy ozvláštněny osobou moderátora, kterou byl náš trenér Honza Navrátil. Dalším zásahem z našich řad do pořadatelských aktivit byla doprava veslařských strojů, kterou do Hodonína zajistil další z našich trenérů, Petr Blecha.

Ale vraťme se ke sportovním výkonům, které u pohárového kola zajišťoval Michel Humpolec a u žákovského trojboje Kuba Zmatlík, tedy nováčci v našich trenérských řadách rovnou ve velmi zodpovědných rolích.
Jako první se na dva kilometry dlouhou trať vydala jediná dívka v naší bílo-červené výpravě, Vendy Šillerová, která si od cesty na moravu slibovala především vylepšení svého osobního rekordu a tak vyšší pozici ve startovní listině mistrovství ČR. Povedlo se a Vendulka si zlepšila své maximum (7:49,0) o krásných šest vteřin a jednu desetinu. Bonusem skvěle zvládnutého závodu pak byla stříbrná medaile.

Do závodů dorostenců nastoupili dva naši klucí. Martin Vakoč si měsíc starý osobní rekord posunul také o více jak šest vteřin, přesně o 6,3 a umístil se na 22.místě (7:12,7). Druhým našim dorostencem byl o rok starší Adam Němec, který trošku doplatil na to, že to byl jeho první pokus této zimy a nebyl tak nasazen mezi závodníky stejné výkonnosti. Svou jízdu vyhrál (6:45,7) a pak z tribuny sledoval jak jeho kategorie dopadne. Nakonec mu chyběla vteřina a půl na bronzovou medaili, takže kdyby a kdyby... znáte to...

Juniorky jsme s sebou žádné neměli a tak jsme do bojů o medaile šli opět "až" v kategorii juniorů, ale o to úspěšněji.
Mates Čihoský dokázal obrovskou vůli a dravost v dramatickém závěru juniorského finále a nikoho před sebe nepustil. O něco méně sil nakonec závodu zbylo Jardovi Fojtíkovi a zabaven odrážením tlaku nakonec čtvrtého Tomáše Zobala, kterému dal pouho-pouhé tři desetiny, nezvládl zareagovat na velmi silný finiš stříbrného Dalibora Neděli. Jarda vylepšil své maximum z prvního kola o dvě desetinky (6:19,2), Matěj o fantastických deset vteřin (6:17,3).
Sice v dresu litoměřického Slavoje, ale jinak člen naší juniorské tréninkové skupiny momentálně v hostovacím mezidobí, Tadeáš Konschill, který vlivem účasti na náhradním termínu testování SCM vynechal první kolo poháru a tak v Hodoníne startoval v premiéře na 2000m letošní zimy. V osobním rekordu, který vylepšil o krásných 12 vteřin a splněným limitem juniorské reprezentace dosáhl na 16.místo. Jeho čas 6:36,9.


Výsledky II.kola poháru

Stav českého poháru po druhém kole a kvalifikační časy MČRNa čistě trenažérové závody v Hodoníně navazoval téměř bezprostředně Hodonínský žákovský trojboj. Jízda na veslařském trenažéru, člunkový sprint (40m jako 4x10m) a tzv.Jacíkův motorický test (leh na zádech-stoj-leh na břiše-stoj) byly disciplíny které čekaly na závodníky od přípravky až po starší žáky.

Lipové listy vyslaly do bojů o body do zimního poháru mládeže pouze jediného závodníka, kterým byl Kryštof Janáč. Zatím vedoucí starší žák r.n.2004 bodovací soutěže nejvíce ztratil v běžecké druhé disciplíně. Tři prudké změny směru pohybu o 180° činily našemu do výšky vytáhlému Kryštofovi potíže takové, že se umístil až na 17.místě. Po druhém místě na trenažéru a vítězství v Jacíkově motorickém testu je pak jasné, proč skončil Kryštof druhý o pouhých 11 bodů z celkového přídělu 123 respektive 112. O své druhé místo se stejným bodovým ziskem podělil s Romanem Panasenkem z VK Smíchov Praha, svěřencem nám dobře známého kamaráda Vaška Zoubka. Vítězem kategorie starších žáků narozených v roce 2004 se stal Honza Lupáč z Jiskry Otrokovice.


Výsledky Hodonínského žákovského trojboje

Stav zimního poháru mládeže - jednotlivci

Stav zimního poháru mládeže - kluby.
12. 1. 2018
Blíží se zimní výcvikový tábor ČVK Praha
o kterém se více dočtete v sekci soustředění, kde také můžete sledovat aktuální stav kapacity.


12. 1. 2018
Vyhlášení veslařské posádky roku 2017

Veslaři se již tradičně sešli v centru pohybové medicíny Pavla Koláře, aby vyhodnotili sezónu 2017. My jsme si přivezli do loděnice důkazy o tom, jak úspěšnou měli sezónu naši veslaři.

Velký putovní pohár za vítězství v českém poháru ve veslování, další o poznání menší za vítězství v poháru mládeže a také dva poháry pro nejsilnější kategorie roku 2017, pro naše dorostenky a dorostence.

V hodnocení nejlepších juniorských posádek za rok 2017 jsme měli naše závodníky v bronzové párové čtyřce - Gabriela Mahlera s Markem Řehořkem a v nejlepší juniorské posádce, zlaté osmiveslici děvčat, do které usedaly Pepča Lázničková, Anička Macková a Maruška Štefková.

Radost nám přineslo i třetí místo v anketě nejlepší seniorské posádky roku, kterou se stal dvojskif lehkých vah s naším odchovancem Jirkou Šimánkem.

Náš pan Předseda nešetřil chválou. "Podle zavedeného protokolu se mi dostalo té cti zastupovat úspěšné závodníky našeho klubu při předávání všech poct. Byla to opět pro mě velká čest. Mrzelo mě, že jsem nedostal příležitost z pódia poděkovat všem našim závodníkům i jejich trenérům. Velkým zážitkem bylo i to, že nám ke všem poctám gratulovala i většina ostatních klubů. Bral jsem to tak, že jsem představitelem výboru klubu, který se snaží zajistit nejlepší možné podmínky pro sportovní činnost klubu. Všem chci poděkovat za dosažené výsledky a vyslovit i přesvědčení, že v roce 2018 budeme podobně úspěšní."
3. 1. 2018
Členské příspěvky ČVK Praha na rok 2018

Doufáme, že jste do nového roku 2018 vstoupili pravou nohou a přejeme Vám v novém roce jen to nejlepší.
No a protože jsme se přehoupli do dalšího kalendářního roku jsou na řadě opět i členské příspěvky. Podklady pro platbu převodem naleznete v sekci dokumenty a my Vám předem děkujeme za řádnou úhradu a přejeme, aby Vám nic nebránilo členství využívat naplno.


24. 12. 2017
Provoz loděnice ČVK Praha přes vánoční svátky a na přelomu roku20. 12. 2017
Sportovní centrum mládeže pro rok 2018
již zná všechny své členy a ČVK Praha se v testování uchazečů vytáhlo víc než výborně.

I přes opětovné snížení celkového počtu členů SCM z původních 85, přes letošních 80 na současných 60 pro rok nadcházející a opětovné oddělení seniorských kategorií do 21 let, si devět našich členů vyjelo zařazení do tohoto systému podpory ministerstva školství mládeže a tělovýchovy, což je naprosto stejný počet jako tomu bylo v letošním roce 2017.

Zkušenost s členstvím v SCM má pět z našich sportovců, kterou prodloužili i na rok 2018 - Gabriel Mahler, Jaroslav Fojtík, Josefína Lázničková, Marie Štefková a Marek Řehořek.
Nově čeká členství dorostence Ondru Sklenáře s Adamem Němcem a juniory Matěje Čihoského s Petrem Patočkou.

Nejblíže k zařazení měl z našich veslařů pod čarou Filip Malák, kterému chybělo 0,70 %, což je z jeho celkového součtu 207,30% opravdu jen o kousek. Jirkovi Měřínskému chybělo 1,23% a Zdeňkovi Němečkovi 1,63%.
Zdravotní komplikace nedovolili absolvovat ani jeden ze dvou termínů druhého kola výběru do SCM, tedy testu na veslařském trenažéru na vzdálenost 6km, Vojtěchu Zmekovi, který by bezpochyby svou slušnou pozici v první třetině uchazečů po prvním kole, trenažérem ještě vylepšil. Takže kdyby a kdyby... znáte to ;o)

Seznam členů SCM 2018 naleznete ZDE


20. 12. 2017
Žactvo nevynechalo ani vánoční trenažéry v Pardubicích

24 lipových lístků bojovalo na veslařských trenažérech, při již tradičních vánočních kláních v Pardubicích.

Hned úvodním závod ovládla naše žačka mladší, zářijový přírůstek do našich řad, Peťa Gáborová, když byla nejrychlejší z ročníku narození 2007. Její čas na 500m byl 2:15,5.

Své kvality potvrdil i Kryštof Janáč, který vyhrál starší žáky rok narození 2004 časem 3.23,3

Kompletní výsledky si ze stránek ČVS můžete stáhnout zde.


20. 12. 2017
Další brusleníčko našich žáků

  


V pátek 15.12. byli opět naši nejmenší bruslit.
Fotoalbum od Lenky Štefkové naleznete ZDE.


18. 12. 2017
MÁME ZIMNÍHO MISTRA EVROPY

Zima teprve začala a na veslařském trenažéru ještě neproběhlo mnoho tréninků, ale náš junior Gabriel Mahler už jel o hodně.

Začátkem posledního měsíce roku 2017, přesně devátého, se totiž v nizozemském Amsterdamu uskutečnilo mistrovství Evropy v jízdě, právě na zmiňovaném, veslařském ergometru, kterého se náš, momentálně nejrychlejší junior, zúčastnil.

Nezůstalo však pouze u čestné účasti, Gabriel totiž svou kategorii juniorů, kde bude moci závodit ještě příští rok, vyhrál osobním rekordem, který si vylepšil přesně o šest vteřin. Vítězný čas byl 6:04,1.

foto od Ellen De Monchy - Sports Photography

"Chtěl bych poděkovat svému klubu, v čele s panem předsedou Blechou, za letenky a startovné" vyjádřil vděk Gabriel, který se závodu zúčastnil za ČVK Praha, tedy v červeno-bílých barvách s lipovými listy na hrudi a nezapomíná ani na střechu nad hlavou: "Další velké díky patří Michalu Šandovi, který nás ubytoval v domečku, jenž si v Amsterdamu pronajímá a po úspěšném závodě i pohostil ve své práci".

Video ze závodu můžete shlédnout na facebooku ČVK Praha, tak jak jej vysílal živě trenér Honza Navrátil - odkaz ZDE.

Kompletní výsledky ze stránek pořadatele ZDE. (Gabriel z.č.009 kat.J18)

Gabriel nebyl jediným českým závodníkem. Druhou medaili vybojoval v Nizozemsku Václav Zitta. Veslař Slavie Praha svůj závod skvěle rozjel, ještě v polovině trati byl v čele o více jak dvě sekundy. Také metou 1500m projel na vedoucí pozici. Pak ale nezachytil nástup Jacoba van de Kerkhofa a v těsném finiši musel bojovat o druhé místo, které ale nakonec udržel. Vašek tak zopakoval svůj výsledek z ME před dvěma roky, kde byl také druhý.

Jakub Grabmüller závodil v barvách holandského klubu Triton, jelikož studuje univerzitu v Utrechtu. V čase 6:10,0 dojel na devátém místě mezi seniory B.


15. 12. 2017
V Roudnici se TROJbojovalo v rámci zimního poháru žactva

V roudnické basketbalové hale a jejím přilehlém okolí se uskutečnilo další kolo ze zimního poháru žactva. Naši mladí sportovci vyrazili bodovat a podařilo se.

Nejlepší umístění zaznamenal Kryštof Janáč, když zvítězil především díky vynikající jízdě na veslařském trenažéru (video z FB zde) v kategorii starších žáků 14let.

O pouhých 0,4 vteřiny zaostal za 2. místem Adam Čech v kategorii žáků mladších rok narození 2006. Svůj první start za lipové listy proměnila v bronz Klárka Štěpánová v kategorii benjamínci, tedy děti narozené v roce 2010.

 


15. 12. 2017
Začal český pohár na trenažéru
Sport hotel Břve přivítal úvodní kolo českého poháru v jízdě na veslařském trenažéru, které pořádali za pomoci veslařského svazu veslaři z Bohemians Praha.
Veslaři ČVK Praha pochopitelně nechyběli a i přes jízdu z plného tréninku, tedy bez nějaké speciální přípravy a před-závodního odpočinku, se někteří z nich postavili i na stupně vítězů.

Jmenovitě jsou těmi úspěšnými: Jaroslav Fojtík - vítěz kategorie juniorů. Další naši tři závodníci se věnovali těžbě bronzu. Třetí byla juniorka Josefína Lázničková, dorostenec Ondra Sklenář i lehkovážník Honza Šmolík.

Kompletní výsledky naleznete ZDE.14. 12. 2017
Mladší žactvo na bruslích

Naši nejmladší si místo středečního tréninku na loděnici vyzkoušeli i jiný pohyb, než ten veslařský.
Vyrazili totiž na ledovou plchu Na Františku, kde si obuli brusle a získávali cit pro vodu jiného skupenství, než po jaké přes letní sezónu veslují.

Všichni přežili bez úhony a modřinek od tvrdého ledu. Všichni potom byli spokojení a šťastní, že to tak hravě zvládli.

Určitě si to ještě zopakujeme a klidně se k nám přidejte i VY !


14. 12. 2017
Na festival sportu pro dvojku se utkali na trenažéru i Mikuláš, Čert a Anděl.

Na stanovišti ČVK Praha se při festivalu sportu pro dvojku zastavila i ten den tolik očekávaná trojice Anděl, Čert a Mikuláš. Ani oni neodolali výzvě utkat se na veslařském trenažéru, ovšem nebylo to vůbec jednoduché - čert nevěděl kam s ocasem, Mikuláš si zase musel nechat držet plášť, aby si jej nepřejel vozíčkem.

Svou chvilku slávy si užila i naše trojice členů - Pepča Lázničková, Maruška Štefková a Gabriel Mahler se při programu festivalu dostavili i na krátký rozhovor na samotné pódium. Video naleznete na našem facebookovém profilu - ZDE.


26. 11. 2017
Navštivte nás na festivalu sportu pro dvojku


Na místě najdete i naše stanoviště ČESKÉHO VESLAŘSKÉHO KLUBU PRAHA.

Vidět v něm můžete třeba juniorské mistryně světa Pepču Lázničkovou, Aničku Mackovou a Marušku Štefkovou.
Dále pak našeho nejlepšího juniora Gabriela Mahlera, který se chystá na mistrovství Evropy v jízdě na veslařském trenažéru, tedy na těch strojích, které na našem stanovišti bude moci vyzkoušet také a zasoutěžit si na nich třeba o slevu na členských příspěvcích.

Těšíme se na Vás.


26. 11. 2017
Během okolo Hostivařské přehrady
V sobotu 2.12. se zúčastní lipové listy dalšího podzimního běhu, tentokrát, jak nadpis napovídá, poběžíme okolo vody, což by nám rozhodně nemělo vadit.


26. 11. 2017
Testování seniorů o reprezentaci a mládeže o sportovní centrum
Poslední listopadový víkend byl ve znamení testování nejlepších veslařů v seniorských, juniorských a dorosteneckých kategoriích.

Stránka veslo.cz k testování seniorů uvedla: Veslaři absolvovali 6km na ergometru a den na to poměřili síly na Vltavě v závodě na 5,6km. Nejlépe si vedl Jakub Podrazil a mezi ženami Lenka Antošová. Celé testování přineslo zajímavé výsledky, které ukázaly, jak jsou kandidáti reprezentace fyzicky a technicky připraveni před začátkem zimní přípravy.

Výsledky seniorského testování ze stránek ČVS naleznete ZDE

Testování uchazečů o zařazení do sportovního centra pokračovalo tentýž víkend svým druhým kolem, kterým byl test na 6000m na veslařském trenažéru s pojízdnými rámečky. Ve třech dnech se uchazeči mezi ročníky narození 2002 až 2000 snažili o co nejlepší procentuální splnění stanovených limitů.
V chlapecké části startovního pole nasadil v sobotu po poledni velmi vysoko laťku náš Gabriel Mahler, když limit juniorů 20:40,0 zajel na parádních 107,57%, tedy v čase 19:12,8.26. 11. 2017
Letošní Basel Head ovládají české posádky ve třech disciplínách a my jsme u toho !

Vytrvalostního závodu osmiveslic ve švýcarském Basileji se i letos účastnilo 16 českých posádek. V sestavách společenství nechyběla jména našich členů.

Do osmiveslice Blesku usedla naše děvčata Josefína Lázničková, Anna Marie Macková a Maruška Štefková. Za kormidlo se české posádce vrátil Jan Jochman. Mistryně světa, kterých bylo v této lodi hned pět, potvrdily opět své kvality a zvítězily ve své kategorii o více jak 48 vteřin. Svým čase byla tato juniorská sestava druhou nejrychlejší ženskou lodí celé Regaty, když rychlejší byla pouze posádka žen Slávie Praha, kormidlovaná naší trenérkou Mončou Perglerovou.

Do závodu na trojmezí Švýcarska, Německa a Francie se zapojil i náš Marek Řehořek s kormidelnicí Karolínou Hnízdilovou a to ve společenství složeném nejen napříč republikou, ale i ze zahraničí. Výčet klubů z této posádky je pak následovný: VK Přerov, Bohemians Praha, Jiskra Třeboň, ČVK Praha, VK Smíchov, VK Lysá n.L. a SVK Bratislava. Posádka pro svou přípravu oslovila jednoho z nejúspěšnějších trenérů mládežnických osmiveslic, našeho trenéra Alberta Nového a vyplatilo se. I tato posádka si dojela pro vítězství v kategorii juniorů a také na ně čekala příjemná finanční odměna pro vítěze.

Kompletní výsledky naleznete ZDE


26. 11. 2017
V Lounech tradičně ve třech disciplínách i letos
Předposlední listopadový víkend se uskutečnil XXIII. Veřejný halový triatlon v Lounech. Do bojů v tělocvičně jsme vyslali 36 závodníků kategorií žactva a dorostu, a také dva závodníky do vloženého závodu nejmladších, aby se utkali v jízdě na rotopedu, běhu a jízdě na veslařském trenažéru.

Nejlépe z lipových listů dokončil svůj závod Antonín Střelba, který si odvezl bronzovou medaili v kategorii žáků mladších 2006.
Dále stojí za zmínku výkon Adama Čecha, Kryštofa Janáče a Jirky Měřinského, kteří si odváží pomyslnou bramborovou medaili za 4. místa.
V celkovém bodování týmové soutěže si vybojovala 2. místo skupina žáků a 3. místo skupina dorostenců.

Všem závodníkům děkujeme za předvedené výkony a těšíme se na další


Kompletní výsledky Halového triatlonu naleznete ZDE


26. 11. 2017
První valná hromada samostatného ČVK Praha
...na článku se pracuje.


26. 11. 2017
Pokračujeme podzimními běhy - o koláče i přes Hrádek
...na článku se pracuje.


26. 11. 2017
Juniorský výběr už se sešel v Račicích a chystá se na příští sezónu
...na článku se pracuje.


26. 11. 2017
Head of Prague je velkým závodem
...na článku se pracuje.26. 11. 2017
Cyklistické soustředění SCM na vysočině
...na článku se pracuje.26. 11. 2017
Přespolní běh Hodkovičky
...na článku se pracuje.26. 11. 2017
Děti se testovali v programu přijď veslovat
...na článku se pracuje.26. 11. 2017
Memoriál Ondráka
...na článku se pracuje.26. 11. 2017
Multi-klubové soustředění v českém švýcarsku
...na článku se pracuje.16. 10. 2017
Veslařská středa bez koupání a s medailemi
Poslední žákovská možnost závodění "na vodě" je za námi a jak jsme již předesílali šlo i o premiéru některých z našich zářijových nováčků.

Sestřihali jsme pro Vás několik záběrů ze závodu:


Vytvořili jsme i fotoalbum z veslařské středy, kde se najdou i naši veslaři, kteří v jejím průběhu trénovali. Fotografie naleznete ZDE

Kompletní výsledky naleznete ZDE


10. 10. 2017
Veslařská středa prověří i začátečníky.

Tradičně se na konci první poloviny měsíce října v rámci "závěrečné veslařské středy" loučí žactvo se závody na hladině Vltavy. Ovšem ona veslařská středa slouží i jako start. První závod zde totiž mohou absolvovat zatím ve svazu veslování neregistrovaní začátečníci, kteří povětšinou začínají s veslování s novým školním rokem.

Takové na start vysílá i ČVK Praha.
Naše budoucí veslařky a veslaři, kteří jdou do svého prvního startu jsou jmenovitě:
JANYŠ Matěj, HAŠLAR Štěpán, SAUDEK Oskar, BERTIER Luca - tito čtyři, věkem mladší žáci pojedou v párové čtyřce.
MLÁDEK Ivan, RYLICH Aleš, SAUDEK Samuel, KVAČKOVÁ Sofie, VLČKOVÁ Tereza, KONONYUK Ivan, CARMAN Alex, SAUDEK Jan - vyplují na skifu.

Těšíme se na ně a přejeme jim šťastnou premiéru, pokud možno bez koupání.

Startovní listinu i s časovým pořadem naleznete ZDE.


10. 10. 2017
Na šesti kilometrech v Hradišti o centrum mládeže i reprezentační tým.

Zachráncem medailového zisku pro barvy ČVK Praha
byl v sobotu v Uherském Hradišti ONDRA SKLENÁŘ.
Jako jeden z našich nejmladších účastníků zvítězil
s pěkným odstupem ve skifu dorostenců narozených
v roce 2002.


Kompletní výsledky naleznete ZDE.


25. 9. 2017
Mistrem České republiky družstev je letos ČVK Praha

Poslední zářijovou neděli se nám podařilo v rámci Mistrovství České republiky družstev stanout na samém vrcholu pomyslných stupňů vítězů.

Vyrovnané bodové zisky klubů na předních příčkách rozhodly v náš prospěch až osmiveslice mužů, ve které se naše Mělníkem a Duklou posílená seniorská kategorie vůbec nestyděla a s přehledem vyhrála.
Slavnou sestavou jsou jména Láznička, Šmolík, Slavík, Šágr, Mach, Musil, Humpolec, Nový M. a kormidelnice Perglerová.

Celkové bodování jsme pak velmi těsným rozdílem vyhráli o 2,5 bodu před veslařským klubem Slavia Praha.
Pro Vaši představu: 3 body vyjede skifař čtvrtým místem ve své kategorii, 4 body pak třeba pátá dvojka či dvojskif.

Největší náš bodový příděl tradičně zajistila silná kategorie dorostenců pod vedením úspěšného trenéra Alberta "ČERTA" Nového. Úctyhodných 115 bodů vyjeli borci Grézl,Knap, dvojčata Maláci, Měřínský, Němec, Němeček, Patočka, Pelant, Pospíšil a Sklenář.

Poděkování však patří VŠEM našim závodníkům, trenérům a pomocníkům, rodičům, rodinným příslušníkům a fanouškům za podporu no a pochopitelně vedení našeho klubu za skvělé podmínky a podporu. DÍKY a gratulujeme!

Fotodokumetaci Pavla Niederleho hledejte ZDE

Výsledky bodování MČR družstev naleznete ZDE

Kompletní výsledky jednotlivých jízd v rámci MČR družstev neleznete ZDE


25. 9. 2017
Mistrovství ČR ve sprintu
"Pouze" 500m se jezdilo v pátek na Račickém kanále jako sprint. Ve startovním poli, které je určené veslařským kategoriím od 15 let věku nechyběla ani hrstka našich závodníků.

Jako první vstoupili do bojů o postup dorostenci Měřinský, Rose na dvojskifu, ale bohužel z pátého místa cesta do finále nevedla.
Další naše rozjížďky už k finálovým účastem vedli a tak rovnou tedy o našich finálových umístěních:

3.místo dvojskif mužů lehkých vah - Mandys Nápravník
4.místo čtyřka mužů Pohl, Vido, Ille, Pešek
2.místo osmiveslice juniorů v které jeli naši Zmek, Novotný, Konschill.
1.místo osmiveslice žen v které jely naše Macková, Lázničková a za kormidlem Perglerová
4.místo párová čtyřka mužů v které seděl Albert Nový a Michal Mandys.
2.místo dvojka mužů Tajbl, Kolář
3.místo osmiveslice dorostenek Bundilová, Pohlová, Vargová, Chmelíková, Skácelová, Šillerová, Pechová, Rezková a na kormidel Hnízdilová.
5.místo skif mužů a Honza Šmolík.

Výsledky MČR ve sprintu naleznete ZDE.


5. 9. 2017
Drobná úprava časů NÁBORU a tréninku začátečníků

Středeční příjem nováčků a trénink začátečníků povede 6.9.2017
trenérka Monika Perglerová (mobil 739435310, mail pergler.monika @gmail.com)

Protože se nám ve středu mísí skupinky z různých úrovní "lekcí"
rozdělili bychom si naše budoucí veslařky a veslaře i do různých časů následovně:

Ti co jdou na vůbec první návštěvu naší loděnice bychom poprosili, aby se pokud možno dostavili už v 15:45.

Ostatní, kteří již půjdou veslovat na Vltavu pak až v 16:20.

Děkujeme za pochopení.


4. 9. 2017
Martin musil má z Evropy bramborovou
Osmiveslice mužů v sestavě s naším Martinem Musilem obsadila na Mistrovství Evropy žen a mužů do 23 let 4.místo.

Mistrem Evropy se stal lehký skifař Jan Cincibuch.
4.místo obsadil lehký dvojskif žen Nečasová Teimerová.
Lehkovážná skifařka Kristýna Neuhortová pak místo 7.

Stránku s kompletními výsledky naleznete ZDE
4. 9. 2017
Čtyři medaile z Brandýsa pro naše barvy.
V rámci již padesátého polabského poháru jsme vybojovali čtyři medailemi oceněná první místa.

Hned v třetím závodě sobotního programu se to povedlo osmiveslici dorostenek, když dohlášené společenství Litoměřic a Brandýsa nechala naše děvčata doplněna slečnou Paškovou z Mělníka s přehledem za sebou. Základ sestavy z ČVK Praha byl jmenovitě Bundilová, Vargová, Chmelíková, Skácelová, Šillerová, Pechová, veslovodka Rezková a kormidelnice Hnízdilová.

I další medaile byla z této kategorie, to když Lucka Rezková s Berenikou Viktorií Pechovou vyhrály dvojskifa těsně před Chmelíkovou se Šillerovu.

Trenérka Monča Perglerová usedla v párové čtyřce do společenství s Lysou a Mělníkem konkrétně slečnami Sloupovou Terezou, Walterovou Barborou a Valsovou Zuzanou a své papírově velmi silné soupeřky dokázaly porazit o deset vteřin, což byl úctyhodný výkon.

Jediná naše chlapecká medaile je za dvojskif starších žáků a postarali se o ní Martinové Vakoč a Bartek. I v porovnání časů s ostatními pěti jízdami to byl dobrý, konkurenceschopný výkon a chlapci by se neztratili v žádné z nich.

Kompletní výsledky ZDE


1. 9. 2017
již 50. ročník oblíbeného závodu v Brandýse nad Labem


Polabský pohár, dlouhodobě největší podzimní regata v českém veslování, má letos kulaté jubileum a tradičně nebudou chybět na Labi ani veslaři ČVK Praha.


Dokumenty k závodu a naše předběžné straty hledejte
v sekci závody ZDE.


30. 8. 2017
NÁBOR NOVÝCH VESLAŘŮ V ČVK PRAHA
Protože září je měsícem zvýšeného zájmu o sportovní a volnočasové aktivity, jsme i u nás připraveni na nové uchazeče o náš krásný sport, kterým je veslování.

O nováčky se v průběhu měsíce září bude starat náš hlavní pan trenér Honza Navrátil, kterého zastihnete na telefonu +420 777 849 615 a nebo na e-mailu jan.navratil@cvkpraha.cz

Tréninkové časy začátečníků jsou v pondělí, středu a pátek od 16.00.
Více info naleznete v sekci "Nábor" ZDE
30. 8. 2017
Srpnová soustředění
Návrat z prázdnin ke sportu jsme tradičně zahájili soustředěními.

Dle jednotlivých kategorií se v průběhu druhého prázdninového měsíce naši sportovci připravovali na podzimní část veslařské sezóny. Třeba naše nejsilnější kategorie dorostenců se aktivně připravuje celý srpen, jejich mladší kolegové a kolegyně pak spíše až v druhé polovině, tedy v poslední čtvrtině prázdnin.

Úspěšně za námi je i tradiční soustředění v sedlech horských kol na Šumavě, kam jezdíme do penzionu U Hudečků a kde jsme i letos hltali litry čerstvého vzduchu.30. 8. 2017
OMLUVA - vázla nám aktualizace
Moc se omlouváme návštěvníkům těchto našich stránek, ale nějaký zákeřný hacker či virus nám zamezoval přístup k administraci. Teď je snad pro tuto chvíli problém vyřešen a tak se tu opět dočkáte aktualit a potřebných informací.


10. 6. 2017
STARTOVKA MO VLTAVA na nedělní finálové jízdy

Startovní listina nedělního programu ZDE

Výsledky sobotních rozjížděk ZDE


8. 12. 2016
Zimní Běžkařské soustředění letos na Dolních Mísečkách
Blíží se nám zimní CELO-KLUBOVÉ soustředění na běžkách, určené všem členům našich aktivních mládežnických kategorií - od přípravky po muže a ženy.

Přihlášky jsou platné až s platbou zálohy, kterou je možno zaplatit do 19.12.2016
Počet míst je omezen na 30 postelí.

Více informací v dokumentu ZDE(.pdf)


8. 12. 2016
Roudnický trojboj tentokrát bez plavání
...na článku se pracuje.

Děkujeme za pochopení


8. 12. 2016
Druhé kolo výběru do SCM pro rok 2017 má za sebou svůj řádný termín
...na článku se pracuje.

Děkujeme za pochopení.


8. 12. 2016
Na triatlonu v Lounech na trenažéru veslařském, cyklistickém a během.
...na článku se pracuje.

Výsledky ZDE

Děkujeme za pochopení.


8. 12. 2016
Basel head pro naše kluky vítězně
...na článku se pracuje.

Výsledky ZDE

Děkujeme za pochopení.


8. 12. 2016
Velkou Kunratickou jsme nevynechali ani letos
...na článku se pracuje.

Výsledky pohledejet ZDE

Děkujeme za pochopení.


8. 12. 2016
Juniorský reprezentační výběr pro další sezónu už měl první soustředění
...na článku se pracuje.

Výsledky běhu na 3km ZDE

Děkujeme za pochopení.


8. 12. 2016
Head of Prague předčil všechna očekávání
...na článku se pracuje.

Výsledky ZDE

Děkujeme za pochopení.


8. 12. 2016
Multi-klubové cyklistické soustředění s naší účastí
...na článku se pracuje.

Děkujeme za pochopení.


8. 12. 2016
Distanční závod o cenu J.Ondráka se stal prvním kontrolním měřítkem pro nového ústřední
...na článku se pracuje.

Výsledky ZDE

Děkujeme za pochopení.