Veslařský oddíl ČVK Praha

Archiv: Aktuality


5. 9. 2018
MČR dorostu, juniorů a seniorů
34 lodí ve finále z toho 4x bronzové místečko, 11x stříbrné a 10 TITULŮ MISTRA ČR,
tak zní rekapitulace lipových listů po právě proběhlém MČR dorotsu, juniorů, seniorů a seniorů "B"

Z koberce pro úspěšné, na kterém se předávání cen odehrávalo, sdílíme album Pavla Niederleho, ve kterém jsou zachyceni naši medailisté: 1url.cz/lML14

Další parádní fotky, tentokráté od Ondřej Kroutil Photographer naleznete ve facebookovém albu českého veslování na adrese 1url.cz/rML1I, kde jsou páteční kvalifikační jízdy. Ty Finálové potom na adrese 1url.cz/HML1v.

Na MČR se svým objektivem nechyběla pochopitelně ani S.Photography, tedy Sára Meuerová. Její album ze soboty je na 1url.cz/5ML1P. Nedělní fotografie na 1url.cz/xML1c
5. 9. 2018
MČR žactva 2018
Na žákovském vrcholu sezóny žactva, které hostila poslední neděli v měsíci červnu, jsme byli svědky fantastických výkonů našich svěřenců, ovšem pouze jeden byl tak fantastický, že za něj byla za odměnu medaile.
Mistři ČR 2018 na dvojskifu žaků starších se jmenují Dan Hanzel a Kryštof Janáč.
Na fotografii s úspěšnou trenérskou dvojicí Moničkou Perglerovou a Kubou Zmátlíkem.

To vložené zády párových osem MIX žactva, to byla medailová loupež...
Mladší žactvo bralo stříbra a náš starší mix suverénně vyhrál !


Na svou stříbrnou sestavu mladšího žactva, FÁBERA Samuel, BERTIER Luca, FRUNCOVÁ Eva , KOPČILOVÁ Ema, ČECH Adam, NOVOTNÝ Marek, KNAP Kristián, STŘELBA Antonín a kormidelnici PERGLEROVOU Moniku, jsme pyšní a GRATULUJEME JIM k pohledné a rychlé jízdě !

Vítězové staršího mixu startovali v sestavě PERGLEROVÁ Monika, GUBIEN Marek, JANÁČ Kryštof, HANZEL Daniel, ŠTĚPÁNOVÁ Anna, HARBAĹ Julián, FRUNC Matyáš, KOPECKÁ Vian, BLÁHOVÁ Nela a byla to také velká paráda !


Při MČR žactva se zároveň vyhlašovaly výsledky zimního poháru.
Celkově jsme se umístili na krásném třetím místě.
V jednotlivcích si pro pohárek za 3.místo v kategorii dívek rok narození 2008 s radostí doslova přiběhla Gábinka Hlavničková.
Za vítězství mezi chlapci ročník 2004 obdržel pohár Kryštof Janáč.25. 6. 2018
Smutná zpráva: Zemřel Vladimír Andrs, olympijský medailista z Tokia 1964

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že nás navždy opustil po dlouhé nemoci ve věku 81 let Vladimír Andrs. Jedna z nejvýraznějších postav historie československého veslování, především však 60. let minulého století.

Pan Andrs vybojoval kompletní sbírku medailí v těch nejdůležitějších závodech té doby. Tu nejcennější si přivezl z olympijských her v Tokiu 1964, kde na dvojskifu společně s Pavlem Hofmannem vybojoval bronzovou medaili. Rok předtím si v Kodani společně doveslovali také pro titul mistrů Evropy. Na domácím mistrovství Evropy 1961 v Praze závodil Vladimír Andrs na skifu a skončil druhý.

Po ukončení aktivní kariéry odešel do Pece pod Sněžkou dělat boudaře a během doby, kdy pobýval na horách, byl oporou všem veslařům, kteří potřebovali pomoc v Krkonoších.Po skončení horské práce se vrátil do Prahy a hned se opět zapojil do činnosti v ČVK Praha. V posledních letech mu udělalo radost také to, že se jeho vnučka vydala v jeho stopách a začala veslovat v ČVK.

Upřímnou soustrast celé rodině.

Nezapomeneme, Vláďo !


25. 6. 2018
Prázdninovou výhybkou byl pro juniory červnový kontrolní test juniorské reprezentace
Zda se mohou těšit na účast v domácím světovém šampionátu, v poháru mládeže v Irsku a nebo je snad o letních prázdninách žádný reprezentační start nečeká, zjišťovali juniorky a junioři na račickém kanále v půlce měsíce června.

Všichni naší závodníci, kteří absolvovali mistrovství Evropy ve Francii, zůstali
nadále ve svých reprezentačních skupinách.
Jako další do reprezentace juniorů se probojoval náš dorostenec Ondřej Sklenář, když v pátek v Račicích nejprve splnil juniorský limit na veslařském trenažéru, v sobotu se na skifu v jízdě na čas umístil na 12.místě, což vylepšil přímím soubojem v jízdách finálových na místo šesté.
V nedělních soubojích v posádkách různých sestav na 1250m usedl hned v té první na veslovoda párové čtyřky "B" a už z tohoto postu neslezl. Trať dlouhou 1250m v různých sestavách odjeli v sobotu 4x a v neděli ještě 2x.
Ondru čeká koncem července pohár mládeže v Irsku. Gratulujeme.


25. 6. 2018
105. ročník Primátorských osmiveslic
...na článku se pracuje.


25. 6. 2018
Oblastní mistrosvtví Vltav
...na článku se pracuje.


25. 6. 2018
Žactvo závodilo v Lysé nad Labem
...na článku se pracuje.


25. 6. 2018
mistrovství Evropy 2018
...na článku se pracuje.


23. 5. 2018
Pomůžete při pořádání 105.ročníku PRIMÁTOREK ?
Letos je ČVK Praha opět pořádatelem jubilejního ročníku Primátorek.

Jako zakladatelé tohoto nejslavnějšího českého veslařského závodu, svátku veslování, musíme svou štafetu pořádání provést co nejlépe, bez chyb nebo problémů. Ke splnění takové zodpovědnosti potřebujeme dostatečný počet pomocníků, organizátorů.

Obracíme se proto na všechny ochotné příznivce klubu, rodiče, příbuzné a všechny členy klubu se žádostí o pomoc při pořádání.

Neobsazené pozice a úkony jsou...
• prodej triček a programů
• řidiče katamaránů (vůdce malého plavidla)
• přenos a vyvěšování výsledků
• zachycování lodí na platě při předávání cen,
• pomoc při obsluze v klubovně klubu a její zásobování
• příprava cen a medailí k předávání
... a další náhodné pomoci v cílovišti i na ostrově.

Závody se konají 8. až 10.6.2018.
V pátek od 15 do 18 hodin, v sobotu celý den, asi od 9 do 20 hodin. Nedělní finálový blok začíná v 9 hodin a končí ve 13 hodin.

Po úspěšně vykonaných pracích zve výbor klubu všechny pomocníky, rodiče závodící mládeže i závodníky na klubovou party v klubovně a na terase, která se uskuteční v neděli po závodech.

Dobrovolníci se mohou hlásit k řediteli závodu a předsedovi ČVK Praha, panu Josefu Blechovi na telefon +420737449272 nebo na email cvkpraha(zavináč)cvkpraha.cz


23. 5. 2018
Mistrovství Evropy juniorů 2018
Devět našich závodníků a dva naše trenéry čítá juniorská 49 členná výprava, která dnes vyrazila na svou část cesty do francouzkého Gravelines, kde se bude o víkendu bojovat o evropské medaile.

Do bojů z našich členů vlítne na přídi párové čtyřky juniorek Pepča Lázničková. Osmiveslici juniorek bude udávat parádní tempo Maruška Štefková. I na klučičí osmiveslici máme Táďu Konschilla na pozici veslovoda, za ním pak Filip Malák, dále v lodi Jarda Fojtík, Matěj Čihoský a Vojta Zmek. Další strok z naší továrny je Marek Řehořek na párové čtyřce juniorů a tempo svému skifu udává i Gabriel Mahler. Michal Nový je trenérem klučičí osmiveslice. Jan Navrátil zajišťuje párové chlapce, tedy skif, dvojskif a párovou čtyřku.

V tomto pořadí Vám zde sdílíme ksichtíky našich reprezentantů ze stránek Českého veslařského svazu, kde si díky Sáře Meuerové můžete prohlédnout celý juniorský tým.
23. 5. 2018
Naše Pepí Lázničková je vycházející hvězdou měsíce května světového veslováníInternetové stránky světové veslařské federace FISA vyhlásily Josefínu Lázničkovou jako RISING STAR měsíce května a v rámci jejího představení jí krátce vyzpovídaly.

Rozhovor in English naleznete na www.worldrowing.com


23. 5. 2018
Brněnská mezinárodní regata přinesla body v druhém kole poháru.
...na článku se pracuje.


23. 5. 2018
V Mnichově s reprezentací i klubově
...na článku se pracuje.23. 5. 2018
Jarní náborová regata Bohemians opět velikou akcí
...na článku se pracuje.


23. 5. 2018
Úspěšné kontrolní závody o reprezentaci
...na článku se pracuje.


23. 5. 2018
Úspěšné kontrolní závody o reprezentaci
...na článku se pracuje.


23. 5. 2018
Úspěšné kontrolní závody o reprezentaci
...na článku se pracuje.


11. 4. 2018
Rennerův memoriál 2018
O víkendu, mezi důležitými reprezentačními starty, kterými je MČR na 6km a Kontrolní závody reprezentačních výběrů, se opět uskutečnil Rennerův memoriál. První závod veslařské sezóny na klasických tratích, i když vlivem cíle umístěného na úrovni věže naší loděnice, závodily kategorie, jejichž klasickou tratí jsou 2000m, vltavskou tratí 1850m, na "pouhých" 1500m.

K jubilejnímu 100.ročníku závodu na počest zakladatele klubu Josefa Rennera se přihlásilo 429 lodí z 12 klubů.

My, jako pořádající klub, jsme do tohoto víkendu vyslali úctyhodných 116 posádek.

Jistě chápete, že kdybychom tu vypisovali umístění každé z nich, už by se nám na tuto stránku toho moc nevešlo, a tak alespoň jména sestav, které si přistály u plata vítězů pro medaile a my jim tímto ještě jednou gratulujeme a především děkujeme. Z 57 vypsaných disciplín máme 20 vítězství! Rekordmanem lipových listů je Kryštof Janáč, který si za víkend vyjel 5 vítězství na skifu, dvojskifu na čtyřce 2x a v osmiveslici.

Vezměme to ale popořadě podle programu:

4x- Jky Mátlová Barbora, Lázničková Josefína, Pospíšilová Michala, Štefková Marie
1x Jři Mahler Gabriel
2x Žcis Harbaĺ Julián, Gubien Marek
2x Žcis Hanzel Daniel - Janáč Kryštof
2x Dci Neuhort Filip, Sklenář Ondřej
1x Žcim 12 Střelba Antonín
2- Jři Malák David, Nepraš Jiří
4x+ Žcis Gubien Marek, Harbaĺ Julián, Hanzel Daniel, Janáč Kryštof, Perglerová Monika (K)
8x+ Žcis Píša Matyáš, Jelínek Josef, Gábor Michael, Dršata Marek, Janáč Kryštof, Hanzel Daniel, Harbal Julián, Gubien Marek, Perglerová Monika (K) P
4x- Dky Bundilová Kateřina, Chmelíková Viktorie, Pechová Berenika Viktorie, Šillerová Vendula
4- Jři Čihoský Matěj, Mahler Gabriel, Pelant Ondřej, Řehořek Marek
4- Jři Malák David, Malák Filip, Konschill Tadeáš, Nepraš Jiří
1x Žcis 14 Janáč Kryštof
4x- Dci Vakoč Martin, Neuhort Filip, Sklenář Ondřej, Němec Adam
4x+ Žcim Novotný Marek, Čech Adam, Knap Kristián, Střelba Antonín, Perglerová Monika (K)
4x+ Žcis(Ne) Harbal Julián, Jelínek Josef, Janáč Kryštof, Hanzel Daniel, Perglerová Monika (K)
2x Jky Lázničková Josefína - Štefková Marie
4+ Dky Vlčková Tereza, Kvačková Sofie, Pechová Berenika Viktorie, Šillerová Vendula, Fáberová Kamila (K)
1x Dci Sklenář Ondřej
8+ Jři Zmek Vojtěch, Malák Filip, Malák David, Němeček Zdeněk, Čihoský Matěj, Mahler Gabriel, Konschill Tadeáš, Řehořek Marek, Svoboda Roman (K)

Kompletní výsledky ZDE


11. 4. 2018
Na plavebním kanále v Hoříně opět na dlouhé dráze o tituly i reprezentace
Bylo odjeto prvních 6 disciplín XIX.mistrovství ČR na Dlouhé dráze a lipové listy měly v každé z nich po jedné medaili.

Na dvojce bez kormidelníka juniorů, to byl Jaroslav Fojtík a Matěj Čihovský, kteří si dojeli pro bronzovou medaili.
Ze stejného kovu byla odměna i pro další naši dvojci, Adama Němce a Jirku Měřinského, což bylo v následující disciplině dvojky bez kormidelníka dorostenců.
Dalšími položkami v programu byli mládežnické skify chlapců a to byly naše zlaté žně. Zvítězit dokázali a mistrovský titul vybojovali, jak junior Gabriel Mahler tak i dorostenec Ondra Sklenář.

Dívčí část dopoledního programu mládeže zahajovaly také dvojky bez kormidelníka juniorek a my jsme opět brali bronz. Byla to děvčata Lucie Rezková a Kateřina Skácelová.
Ve skifu juniorek se o drobné překvapení postarala Maruška Štefková, když se vměstnala mezi zvučná jména párového veslování juniorek a umístila se na krásném druhém místě.

V seniorské, odpolední časti programu mistrovství zahajovaly také dvojky a pro nás velmi šťastně. Martin Musil s mělnickým Matějem Machem totiž byli nejrychlejšími muži do 23 let. V celkovém hodnocení dojeli na krásném 4.místě, když nestačili pouze na tři dvojky Dukly Praha.
Osmou medaili a vlastně i devátou má na svědomí na poslední chvíli složená posádka dvojky bez kormidelnice žen, do které se posadila Verča Jirasová se svou novou kolegyní a úplně novou členkou ČVK Praha, Aničkou Suchánkovou, která se k veslování dostala až na univerzitě v Anglii a nyní tam háji barvy Cambridge. Své studijní volno využila Anička k zisku dvou stříbrných medailí MČR, když s Veronikou dojely v celkovém hodnocení ženských dvojek na druhém místě, stejně jako i v hodnocení žen do 23 let a tak mají placičky rovnou dvě.

Kompletní výsledky ZDE11. 4. 2018
Jarní soustředění našich veslařů
Tradiční jarní rozveslování v Nymburce si naši ambiciózní závodníci nemohli odpustit ani v letošním roce. Vybranou skupinku lipových listů doplnila hrstka jihočechů z jindřichohradevkého Vajgaru.
Nemohli jsme si odpustit ani každoroční jarní valnou hromadu, které chtěl předsedat Čeněk, ovšem nebyl přítomnými řádně zvolen, což jen těžko kousal.Během velikonočních prázdnin nezahálelo ani naše žactvo. Jako každý rok, tak i letos hltali první jarní kilometry na vodě, běhali, posilovali, ale především si užívali zábavy a srandy při různých hrách.
Teď už se ale netrpělivě těšíme na první jarní závody. Na děti čeká jako první Renneruv memoriál, který pořádáme, už 14. a 15. dubna. To na starší kolegy čeká již 7.4. MČR na dlouhé trati v Hoříně.
11. 4. 2018
Zimní pohár mládeže vyvrcholil také v Olomouci
Žactvo zakončilo Zimní pohár mládeže závody v Olomouci. A vůbec né špatně. Vždyť vezeme domů celkem 5 pohárů za 1-3 místo a 4 ceny útěchy za 4-6 místo. Celkem jsme se jako klub umístili na 2. místě za pořádajícím klubem VK Olomouc, jenž měli početní převahu 💪

1. místo Kryštof Janáč
1. místo Gabča Hlavničková
2. místo Vian Kopecka
3. místo Kuba Zmátlík
4. místo Mark Novotný
4. místo Anička Štěpánová
5. místo Kristián Knap
6. místo Bobo Brňáková


11. 4. 2018
Velký úspěch v Londýně pro naší mužskou osmu

NEJRYCHLEJŠÍ ZAHRANIČNÍ POSÁDKOU ZÁVODU HEAD OF THE RIVER RACE LONDON 2018 JE LOĎ ČVK PRAHA !!!V celkovém hodnocení jsme se umístili na hezkém 12.místě.

Výsledky naleznete ZDE


31. 1. 2018
Labský čtyřboj - Štětí 2018

Dalším kolem pokračoval i zimní pohár mládeže. Tentokrát na žactvo a přípravku čekaly ve Štětí disciplíny čtyři - 700m na veslařském trenažéru, angličáky, opičí atletická dráha a hod medicinbalem. Ukázka cviků ZDE

I sem jsme do bojů vyslali i tři účastníky zimního soustředění, kteří na něj zamířili hned po čtyřboji. Právě oni jeli do Štětí především kvůli šancím na zisk bodů a své kvality potvrdili. Kryštof Janáč se mezi staršími žáky 2004 umístil na třetím místě, Adam Čech v mladších r.n.2006 na pátém místě a Toníček Střelba ve stejné kategorii na místě sedmém.

   


Další medaili vybojovala Gabriela Hlavničková mezi ročníkem narození 2008, bronzovou. Stejnou barvu kovu měla i medaile jejího chlapeckého kolegy, ve stejném ročníku narození, Míši Butchera.

Výsledky si ze stránek KVS Štětí můžete stáhnout ZDE

Fotografie Pavla Niederleho naleznete ZDE


31. 1. 2018
Poslední kolo poháru větráků v Pardubících
Do Pardubic si zajeli naši veslaři pro další závod na 2000 metrů, pro další body do celkového hodnocení poháru ale i pro lepší nasazení do jízd mistrovství ČR na veslařském stroji, které se uskuteční 18. února v Olomouci.

Do města perníku vyrazilo od lipových listů celkem 24 sportovců a to i přes to, že už den běželo naše zimní soustředění v Krušných horách, kam se bezprostředně po ergo-regatě přesouvali i tito trenažéroví závodníci.

Za zmínku stojí opět finále juniorů, kde si však své pořadí z Hodonína naši rychlíci prohodili. Vítězství slavil Jaroslav Fojtík ve svém novém osobním rekordu, který posunul na čas 6:16,1. Tentokrát jemně zaváhal Mates Čihoský, kterému však výkon o 4,7 vteřiny za svým maximem stačil na medaili bronzovou a protože medaile se pořadatelům z pardubického universitního klubu moc moc povedli, byl za to Matěj nakonec rád.

Zlatou si z Pardubic odvez i Václav Trnka, když zvítězil v kategorii zrakově hendikepovaných v čase 7:20,2.

V seniorských kategoriích jsme brali "pouze" brambory a to když osobní rekord Aničky Mackové, 7 minut a 7 sekund, nestačil na Jurkovou, Antošovou a Flamíkovou, ale stačil na mistryni Evropy Kristýnu Fleissnerovou. I Martin Musil se musel spokojit se 4.místem, když dříve v cíli byli soupeři Zitta s Potůčkem a tréninkový kolega z ČVK Praha mělnický Matěj Mach. Musil 6:08,9 a Mach 6:04,1.

U dospělých nutno projevit radost i ze suverénního vítězství Jirky Šimánka, našeho odchovance, mezi muži lehkých vah.

Co se týká pohárových bodů i tam jsme dosáhli na pohárky. V dorostenkách je na stříbrné pozici Vendy Šillerová. V Dorostencích pohárek nebude, ale tam je zase zajímavé vyrovnání našich třech nejlepších na pozicích 6,7 a 8. V pořadí Němec Měřinský a Sklenář. V juniorech zase budou pohárky dva zlatý a stříbrný pro Jardu Fojtíka a Matěje Čihoského. Na pohár dosáhnou i naši dospělí. Anička Macková i Martin Musil obdrží při MČR v Olomouci bronzové ocenění.
Částečně hrdí jsme i na Matěje Macha u kterého sdílíme radost s jeho mateřským klubem veslařů mělnických 1881. Matěje čeká pohárek stříbrný, když více bodíků nasbíral jen Václav Zitta.


Kompletní výsledky si můžete ze stránek veslo.cz stáhnout ZDE


Bodování poháru a kvalifikační výkony si můžete ze stránek veslo.cz stáhnout ZDE17. 1. 2018
Pro kvalifikaci, body, ale i medaile až do Hodonína

Hrstka našich veslařů se vydala za druhým kolem českého poháru v jízdě na veslařském trenažéru a na žákovský trojboj až do Hodonína. Obě dvě, po sobě jdoucí akce, byly pro naše barvy ozvláštněny osobou moderátora, kterou byl náš trenér Honza Navrátil. Dalším zásahem z našich řad do pořadatelských aktivit byla doprava veslařských strojů, kterou do Hodonína zajistil další z našich trenérů, Petr Blecha.

Ale vraťme se ke sportovním výkonům, které u pohárového kola zajišťoval Michel Humpolec a u žákovského trojboje Kuba Zmatlík, tedy nováčci v našich trenérských řadách rovnou ve velmi zodpovědných rolích.
Jako první se na dva kilometry dlouhou trať vydala jediná dívka v naší bílo-červené výpravě, Vendy Šillerová, která si od cesty na moravu slibovala především vylepšení svého osobního rekordu a tak vyšší pozici ve startovní listině mistrovství ČR. Povedlo se a Vendulka si zlepšila své maximum (7:49,0) o krásných šest vteřin a jednu desetinu. Bonusem skvěle zvládnutého závodu pak byla stříbrná medaile.

Do závodů dorostenců nastoupili dva naši klucí. Martin Vakoč si měsíc starý osobní rekord posunul také o více jak šest vteřin, přesně o 6,3 a umístil se na 22.místě (7:12,7). Druhým našim dorostencem byl o rok starší Adam Němec, který trošku doplatil na to, že to byl jeho první pokus této zimy a nebyl tak nasazen mezi závodníky stejné výkonnosti. Svou jízdu vyhrál (6:45,7) a pak z tribuny sledoval jak jeho kategorie dopadne. Nakonec mu chyběla vteřina a půl na bronzovou medaili, takže kdyby a kdyby... znáte to...

Juniorky jsme s sebou žádné neměli a tak jsme do bojů o medaile šli opět "až" v kategorii juniorů, ale o to úspěšněji.
Mates Čihoský dokázal obrovskou vůli a dravost v dramatickém závěru juniorského finále a nikoho před sebe nepustil. O něco méně sil nakonec závodu zbylo Jardovi Fojtíkovi a zabaven odrážením tlaku nakonec čtvrtého Tomáše Zobala, kterému dal pouho-pouhé tři desetiny, nezvládl zareagovat na velmi silný finiš stříbrného Dalibora Neděli. Jarda vylepšil své maximum z prvního kola o dvě desetinky (6:19,2), Matěj o fantastických deset vteřin (6:17,3).
Sice v dresu litoměřického Slavoje, ale jinak člen naší juniorské tréninkové skupiny momentálně v hostovacím mezidobí, Tadeáš Konschill, který vlivem účasti na náhradním termínu testování SCM vynechal první kolo poháru a tak v Hodoníne startoval v premiéře na 2000m letošní zimy. V osobním rekordu, který vylepšil o krásných 12 vteřin a splněným limitem juniorské reprezentace dosáhl na 16.místo. Jeho čas 6:36,9.


Výsledky II.kola poháru

Stav českého poháru po druhém kole a kvalifikační časy MČRNa čistě trenažérové závody v Hodoníně navazoval téměř bezprostředně Hodonínský žákovský trojboj. Jízda na veslařském trenažéru, člunkový sprint (40m jako 4x10m) a tzv.Jacíkův motorický test (leh na zádech-stoj-leh na břiše-stoj) byly disciplíny které čekaly na závodníky od přípravky až po starší žáky.

Lipové listy vyslaly do bojů o body do zimního poháru mládeže pouze jediného závodníka, kterým byl Kryštof Janáč. Zatím vedoucí starší žák r.n.2004 bodovací soutěže nejvíce ztratil v běžecké druhé disciplíně. Tři prudké změny směru pohybu o 180° činily našemu do výšky vytáhlému Kryštofovi potíže takové, že se umístil až na 17.místě. Po druhém místě na trenažéru a vítězství v Jacíkově motorickém testu je pak jasné, proč skončil Kryštof druhý o pouhých 11 bodů z celkového přídělu 123 respektive 112. O své druhé místo se stejným bodovým ziskem podělil s Romanem Panasenkem z VK Smíchov Praha, svěřencem nám dobře známého kamaráda Vaška Zoubka. Vítězem kategorie starších žáků narozených v roce 2004 se stal Honza Lupáč z Jiskry Otrokovice.


Výsledky Hodonínského žákovského trojboje

Stav zimního poháru mládeže - jednotlivci

Stav zimního poháru mládeže - kluby.
12. 1. 2018
Blíží se zimní výcvikový tábor ČVK Praha
o kterém se více dočtete v sekci soustředění, kde také můžete sledovat aktuální stav kapacity.


12. 1. 2018
Vyhlášení veslařské posádky roku 2017

Veslaři se již tradičně sešli v centru pohybové medicíny Pavla Koláře, aby vyhodnotili sezónu 2017. My jsme si přivezli do loděnice důkazy o tom, jak úspěšnou měli sezónu naši veslaři.

Velký putovní pohár za vítězství v českém poháru ve veslování, další o poznání menší za vítězství v poháru mládeže a také dva poháry pro nejsilnější kategorie roku 2017, pro naše dorostenky a dorostence.

V hodnocení nejlepších juniorských posádek za rok 2017 jsme měli naše závodníky v bronzové párové čtyřce - Gabriela Mahlera s Markem Řehořkem a v nejlepší juniorské posádce, zlaté osmiveslici děvčat, do které usedaly Pepča Lázničková, Anička Macková a Maruška Štefková.

Radost nám přineslo i třetí místo v anketě nejlepší seniorské posádky roku, kterou se stal dvojskif lehkých vah s naším odchovancem Jirkou Šimánkem.

Náš pan Předseda nešetřil chválou. "Podle zavedeného protokolu se mi dostalo té cti zastupovat úspěšné závodníky našeho klubu při předávání všech poct. Byla to opět pro mě velká čest. Mrzelo mě, že jsem nedostal příležitost z pódia poděkovat všem našim závodníkům i jejich trenérům. Velkým zážitkem bylo i to, že nám ke všem poctám gratulovala i většina ostatních klubů. Bral jsem to tak, že jsem představitelem výboru klubu, který se snaží zajistit nejlepší možné podmínky pro sportovní činnost klubu. Všem chci poděkovat za dosažené výsledky a vyslovit i přesvědčení, že v roce 2018 budeme podobně úspěšní."
3. 1. 2018
Členské příspěvky ČVK Praha na rok 2018

Doufáme, že jste do nového roku 2018 vstoupili pravou nohou a přejeme Vám v novém roce jen to nejlepší.
No a protože jsme se přehoupli do dalšího kalendářního roku jsou na řadě opět i členské příspěvky. Podklady pro platbu převodem naleznete v sekci dokumenty a my Vám předem děkujeme za řádnou úhradu a přejeme, aby Vám nic nebránilo členství využívat naplno.


24. 12. 2017
Provoz loděnice ČVK Praha přes vánoční svátky a na přelomu roku20. 12. 2017
Sportovní centrum mládeže pro rok 2018
již zná všechny své členy a ČVK Praha se v testování uchazečů vytáhlo víc než výborně.

I přes opětovné snížení celkového počtu členů SCM z původních 85, přes letošních 80 na současných 60 pro rok nadcházející a opětovné oddělení seniorských kategorií do 21 let, si devět našich členů vyjelo zařazení do tohoto systému podpory ministerstva školství mládeže a tělovýchovy, což je naprosto stejný počet jako tomu bylo v letošním roce 2017.

Zkušenost s členstvím v SCM má pět z našich sportovců, kterou prodloužili i na rok 2018 - Gabriel Mahler, Jaroslav Fojtík, Josefína Lázničková, Marie Štefková a Marek Řehořek.
Nově čeká členství dorostence Ondru Sklenáře s Adamem Němcem a juniory Matěje Čihoského s Petrem Patočkou.

Nejblíže k zařazení měl z našich veslařů pod čarou Filip Malák, kterému chybělo 0,70 %, což je z jeho celkového součtu 207,30% opravdu jen o kousek. Jirkovi Měřínskému chybělo 1,23% a Zdeňkovi Němečkovi 1,63%.
Zdravotní komplikace nedovolili absolvovat ani jeden ze dvou termínů druhého kola výběru do SCM, tedy testu na veslařském trenažéru na vzdálenost 6km, Vojtěchu Zmekovi, který by bezpochyby svou slušnou pozici v první třetině uchazečů po prvním kole, trenažérem ještě vylepšil. Takže kdyby a kdyby... znáte to ;o)

Seznam členů SCM 2018 naleznete ZDE


20. 12. 2017
Žactvo nevynechalo ani vánoční trenažéry v Pardubicích

24 lipových lístků bojovalo na veslařských trenažérech, při již tradičních vánočních kláních v Pardubicích.

Hned úvodním závod ovládla naše žačka mladší, zářijový přírůstek do našich řad, Peťa Gáborová, když byla nejrychlejší z ročníku narození 2007. Její čas na 500m byl 2:15,5.

Své kvality potvrdil i Kryštof Janáč, který vyhrál starší žáky rok narození 2004 časem 3.23,3

Kompletní výsledky si ze stránek ČVS můžete stáhnout zde.


20. 12. 2017
Další brusleníčko našich žáků

  


V pátek 15.12. byli opět naši nejmenší bruslit.
Fotoalbum od Lenky Štefkové naleznete ZDE.


18. 12. 2017
MÁME ZIMNÍHO MISTRA EVROPY

Zima teprve začala a na veslařském trenažéru ještě neproběhlo mnoho tréninků, ale náš junior Gabriel Mahler už jel o hodně.

Začátkem posledního měsíce roku 2017, přesně devátého, se totiž v nizozemském Amsterdamu uskutečnilo mistrovství Evropy v jízdě, právě na zmiňovaném, veslařském ergometru, kterého se náš, momentálně nejrychlejší junior, zúčastnil.

Nezůstalo však pouze u čestné účasti, Gabriel totiž svou kategorii juniorů, kde bude moci závodit ještě příští rok, vyhrál osobním rekordem, který si vylepšil přesně o šest vteřin. Vítězný čas byl 6:04,1.

foto od Ellen De Monchy - Sports Photography

"Chtěl bych poděkovat svému klubu, v čele s panem předsedou Blechou, za letenky a startovné" vyjádřil vděk Gabriel, který se závodu zúčastnil za ČVK Praha, tedy v červeno-bílých barvách s lipovými listy na hrudi a nezapomíná ani na střechu nad hlavou: "Další velké díky patří Michalu Šandovi, který nás ubytoval v domečku, jenž si v Amsterdamu pronajímá a po úspěšném závodě i pohostil ve své práci".

Video ze závodu můžete shlédnout na facebooku ČVK Praha, tak jak jej vysílal živě trenér Honza Navrátil - odkaz ZDE.

Kompletní výsledky ze stránek pořadatele ZDE. (Gabriel z.č.009 kat.J18)

Gabriel nebyl jediným českým závodníkem. Druhou medaili vybojoval v Nizozemsku Václav Zitta. Veslař Slavie Praha svůj závod skvěle rozjel, ještě v polovině trati byl v čele o více jak dvě sekundy. Také metou 1500m projel na vedoucí pozici. Pak ale nezachytil nástup Jacoba van de Kerkhofa a v těsném finiši musel bojovat o druhé místo, které ale nakonec udržel. Vašek tak zopakoval svůj výsledek z ME před dvěma roky, kde byl také druhý.

Jakub Grabmüller závodil v barvách holandského klubu Triton, jelikož studuje univerzitu v Utrechtu. V čase 6:10,0 dojel na devátém místě mezi seniory B.


15. 12. 2017
V Roudnici se TROJbojovalo v rámci zimního poháru žactva

V roudnické basketbalové hale a jejím přilehlém okolí se uskutečnilo další kolo ze zimního poháru žactva. Naši mladí sportovci vyrazili bodovat a podařilo se.

Nejlepší umístění zaznamenal Kryštof Janáč, když zvítězil především díky vynikající jízdě na veslařském trenažéru (video z FB zde) v kategorii starších žáků 14let.

O pouhých 0,4 vteřiny zaostal za 2. místem Adam Čech v kategorii žáků mladších rok narození 2006. Svůj první start za lipové listy proměnila v bronz Klárka Štěpánová v kategorii benjamínci, tedy děti narozené v roce 2010.

 


15. 12. 2017
Začal český pohár na trenažéru
Sport hotel Břve přivítal úvodní kolo českého poháru v jízdě na veslařském trenažéru, které pořádali za pomoci veslařského svazu veslaři z Bohemians Praha.
Veslaři ČVK Praha pochopitelně nechyběli a i přes jízdu z plného tréninku, tedy bez nějaké speciální přípravy a před-závodního odpočinku, se někteří z nich postavili i na stupně vítězů.

Jmenovitě jsou těmi úspěšnými: Jaroslav Fojtík - vítěz kategorie juniorů. Další naši tři závodníci se věnovali těžbě bronzu. Třetí byla juniorka Josefína Lázničková, dorostenec Ondra Sklenář i lehkovážník Honza Šmolík.

Kompletní výsledky naleznete ZDE.14. 12. 2017
Mladší žactvo na bruslích

Naši nejmladší si místo středečního tréninku na loděnici vyzkoušeli i jiný pohyb, než ten veslařský.
Vyrazili totiž na ledovou plchu Na Františku, kde si obuli brusle a získávali cit pro vodu jiného skupenství, než po jaké přes letní sezónu veslují.

Všichni přežili bez úhony a modřinek od tvrdého ledu. Všichni potom byli spokojení a šťastní, že to tak hravě zvládli.

Určitě si to ještě zopakujeme a klidně se k nám přidejte i VY !


14. 12. 2017
Na festival sportu pro dvojku se utkali na trenažéru i Mikuláš, Čert a Anděl.

Na stanovišti ČVK Praha se při festivalu sportu pro dvojku zastavila i ten den tolik očekávaná trojice Anděl, Čert a Mikuláš. Ani oni neodolali výzvě utkat se na veslařském trenažéru, ovšem nebylo to vůbec jednoduché - čert nevěděl kam s ocasem, Mikuláš si zase musel nechat držet plášť, aby si jej nepřejel vozíčkem.

Svou chvilku slávy si užila i naše trojice členů - Pepča Lázničková, Maruška Štefková a Gabriel Mahler se při programu festivalu dostavili i na krátký rozhovor na samotné pódium. Video naleznete na našem facebookovém profilu - ZDE.


26. 11. 2017
Navštivte nás na festivalu sportu pro dvojku


Na místě najdete i naše stanoviště ČESKÉHO VESLAŘSKÉHO KLUBU PRAHA.

Vidět v něm můžete třeba juniorské mistryně světa Pepču Lázničkovou, Aničku Mackovou a Marušku Štefkovou.
Dále pak našeho nejlepšího juniora Gabriela Mahlera, který se chystá na mistrovství Evropy v jízdě na veslařském trenažéru, tedy na těch strojích, které na našem stanovišti bude moci vyzkoušet také a zasoutěžit si na nich třeba o slevu na členských příspěvcích.

Těšíme se na Vás.


26. 11. 2017
Během okolo Hostivařské přehrady
V sobotu 2.12. se zúčastní lipové listy dalšího podzimního běhu, tentokrát, jak nadpis napovídá, poběžíme okolo vody, což by nám rozhodně nemělo vadit.


26. 11. 2017
Testování seniorů o reprezentaci a mládeže o sportovní centrum
Poslední listopadový víkend byl ve znamení testování nejlepších veslařů v seniorských, juniorských a dorosteneckých kategoriích.

Stránka veslo.cz k testování seniorů uvedla: Veslaři absolvovali 6km na ergometru a den na to poměřili síly na Vltavě v závodě na 5,6km. Nejlépe si vedl Jakub Podrazil a mezi ženami Lenka Antošová. Celé testování přineslo zajímavé výsledky, které ukázaly, jak jsou kandidáti reprezentace fyzicky a technicky připraveni před začátkem zimní přípravy.

Výsledky seniorského testování ze stránek ČVS naleznete ZDE

Testování uchazečů o zařazení do sportovního centra pokračovalo tentýž víkend svým druhým kolem, kterým byl test na 6000m na veslařském trenažéru s pojízdnými rámečky. Ve třech dnech se uchazeči mezi ročníky narození 2002 až 2000 snažili o co nejlepší procentuální splnění stanovených limitů.
V chlapecké části startovního pole nasadil v sobotu po poledni velmi vysoko laťku náš Gabriel Mahler, když limit juniorů 20:40,0 zajel na parádních 107,57%, tedy v čase 19:12,8.26. 11. 2017
Letošní Basel Head ovládají české posádky ve třech disciplínách a my jsme u toho !

Vytrvalostního závodu osmiveslic ve švýcarském Basileji se i letos účastnilo 16 českých posádek. V sestavách společenství nechyběla jména našich členů.

Do osmiveslice Blesku usedla naše děvčata Josefína Lázničková, Anna Marie Macková a Maruška Štefková. Za kormidlo se české posádce vrátil Jan Jochman. Mistryně světa, kterých bylo v této lodi hned pět, potvrdily opět své kvality a zvítězily ve své kategorii o více jak 48 vteřin. Svým čase byla tato juniorská sestava druhou nejrychlejší ženskou lodí celé Regaty, když rychlejší byla pouze posádka žen Slávie Praha, kormidlovaná naší trenérkou Mončou Perglerovou.

Do závodu na trojmezí Švýcarska, Německa a Francie se zapojil i náš Marek Řehořek s kormidelnicí Karolínou Hnízdilovou a to ve společenství složeném nejen napříč republikou, ale i ze zahraničí. Výčet klubů z této posádky je pak následovný: VK Přerov, Bohemians Praha, Jiskra Třeboň, ČVK Praha, VK Smíchov, VK Lysá n.L. a SVK Bratislava. Posádka pro svou přípravu oslovila jednoho z nejúspěšnějších trenérů mládežnických osmiveslic, našeho trenéra Alberta Nového a vyplatilo se. I tato posádka si dojela pro vítězství v kategorii juniorů a také na ně čekala příjemná finanční odměna pro vítěze.

Kompletní výsledky naleznete ZDE


26. 11. 2017
V Lounech tradičně ve třech disciplínách i letos
Předposlední listopadový víkend se uskutečnil XXIII. Veřejný halový triatlon v Lounech. Do bojů v tělocvičně jsme vyslali 36 závodníků kategorií žactva a dorostu, a také dva závodníky do vloženého závodu nejmladších, aby se utkali v jízdě na rotopedu, běhu a jízdě na veslařském trenažéru.

Nejlépe z lipových listů dokončil svůj závod Antonín Střelba, který si odvezl bronzovou medaili v kategorii žáků mladších 2006.
Dále stojí za zmínku výkon Adama Čecha, Kryštofa Janáče a Jirky Měřinského, kteří si odváží pomyslnou bramborovou medaili za 4. místa.
V celkovém bodování týmové soutěže si vybojovala 2. místo skupina žáků a 3. místo skupina dorostenců.

Všem závodníkům děkujeme za předvedené výkony a těšíme se na další


Kompletní výsledky Halového triatlonu naleznete ZDE


26. 11. 2017
První valná hromada samostatného ČVK Praha
...na článku se pracuje.


26. 11. 2017
Pokračujeme podzimními běhy - o koláče i přes Hrádek
...na článku se pracuje.


26. 11. 2017
Juniorský výběr už se sešel v Račicích a chystá se na příští sezónu
...na článku se pracuje.


26. 11. 2017
Head of Prague je velkým závodem
...na článku se pracuje.26. 11. 2017
Cyklistické soustředění SCM na vysočině
...na článku se pracuje.26. 11. 2017
Přespolní běh Hodkovičky
...na článku se pracuje.26. 11. 2017
Děti se testovali v programu přijď veslovat
...na článku se pracuje.26. 11. 2017
Memoriál Ondráka
...na článku se pracuje.