Veslařský oddíl ČVK Praha

Aktuality

31. 1. 2018
Labský čtyřboj - Štětí 2018

Dalším kolem pokračoval i zimní pohár mládeže. Tentokrát na žactvo a přípravku čekaly ve Štětí disciplíny čtyři - 700m na veslařském trenažéru, angličáky, opičí atletická dráha a hod medicinbalem. Ukázka cviků ZDE

I sem jsme do bojů vyslali i tři účastníky zimního soustředění, kteří na něj zamířili hned po čtyřboji. Právě oni jeli do Štětí především kvůli šancím na zisk bodů a své kvality potvrdili. Kryštof Janáč se mezi staršími žáky 2004 umístil na třetím místě, Adam Čech v mladších r.n.2006 na pátém místě a Toníček Střelba ve stejné kategorii na místě sedmém.

   


Další medaili vybojovala Gabriela Hlavničková mezi ročníkem narození 2008, bronzovou. Stejnou barvu kovu měla i medaile jejího chlapeckého kolegy, ve stejném ročníku narození, Míši Butchera.

Výsledky si ze stránek KVS Štětí můžete stáhnout ZDE

Fotografie Pavla Niederleho naleznete ZDE


31. 1. 2018
Poslední kolo poháru větráků v Pardubících
Do Pardubic si zajeli naši veslaři pro další závod na 2000 metrů, pro další body do celkového hodnocení poháru ale i pro lepší nasazení do jízd mistrovství ČR na veslařském stroji, které se uskuteční 18. února v Olomouci.

Do města perníku vyrazilo od lipových listů celkem 24 sportovců a to i přes to, že už den běželo naše zimní soustředění v Krušných horách, kam se bezprostředně po ergo-regatě přesouvali i tito trenažéroví závodníci.

Za zmínku stojí opět finále juniorů, kde si však své pořadí z Hodonína naši rychlíci prohodili. Vítězství slavil Jaroslav Fojtík ve svém novém osobním rekordu, který posunul na čas 6:16,1. Tentokrát jemně zaváhal Mates Čihoský, kterému však výkon o 4,7 vteřiny za svým maximem stačil na medaili bronzovou a protože medaile se pořadatelům z pardubického universitního klubu moc moc povedli, byl za to Matěj nakonec rád.

Zlatou si z Pardubic odvez i Václav Trnka, když zvítězil v kategorii zrakově hendikepovaných v čase 7:20,2.

V seniorských kategoriích jsme brali "pouze" brambory a to když osobní rekord Aničky Mackové, 7 minut a 7 sekund, nestačil na Jurkovou, Antošovou a Flamíkovou, ale stačil na mistryni Evropy Kristýnu Fleissnerovou. I Martin Musil se musel spokojit se 4.místem, když dříve v cíli byli soupeři Zitta s Potůčkem a tréninkový kolega z ČVK Praha mělnický Matěj Mach. Musil 6:08,9 a Mach 6:04,1.

U dospělých nutno projevit radost i ze suverénního vítězství Jirky Šimánka, našeho odchovance, mezi muži lehkých vah.

Co se týká pohárových bodů i tam jsme dosáhli na pohárky. V dorostenkách je na stříbrné pozici Vendy Šillerová. V Dorostencích pohárek nebude, ale tam je zase zajímavé vyrovnání našich třech nejlepších na pozicích 6,7 a 8. V pořadí Němec Měřinský a Sklenář. V juniorech zase budou pohárky dva zlatý a stříbrný pro Jardu Fojtíka a Matěje Čihoského. Na pohár dosáhnou i naši dospělí. Anička Macková i Martin Musil obdrží při MČR v Olomouci bronzové ocenění.
Částečně hrdí jsme i na Matěje Macha u kterého sdílíme radost s jeho mateřským klubem veslařů mělnických 1881. Matěje čeká pohárek stříbrný, když více bodíků nasbíral jen Václav Zitta.


Kompletní výsledky si můžete ze stránek veslo.cz stáhnout ZDE


Bodování poháru a kvalifikační výkony si můžete ze stránek veslo.cz stáhnout ZDE17. 1. 2018
Pro kvalifikaci, body, ale i medaile až do Hodonína

Hrstka našich veslařů se vydala za druhým kolem českého poháru v jízdě na veslařském trenažéru a na žákovský trojboj až do Hodonína. Obě dvě, po sobě jdoucí akce, byly pro naše barvy ozvláštněny osobou moderátora, kterou byl náš trenér Honza Navrátil. Dalším zásahem z našich řad do pořadatelských aktivit byla doprava veslařských strojů, kterou do Hodonína zajistil další z našich trenérů, Petr Blecha.

Ale vraťme se ke sportovním výkonům, které u pohárového kola zajišťoval Michel Humpolec a u žákovského trojboje Kuba Zmatlík, tedy nováčci v našich trenérských řadách rovnou ve velmi zodpovědných rolích.
Jako první se na dva kilometry dlouhou trať vydala jediná dívka v naší bílo-červené výpravě, Vendy Šillerová, která si od cesty na moravu slibovala především vylepšení svého osobního rekordu a tak vyšší pozici ve startovní listině mistrovství ČR. Povedlo se a Vendulka si zlepšila své maximum (7:49,0) o krásných šest vteřin a jednu desetinu. Bonusem skvěle zvládnutého závodu pak byla stříbrná medaile.

Do závodů dorostenců nastoupili dva naši klucí. Martin Vakoč si měsíc starý osobní rekord posunul také o více jak šest vteřin, přesně o 6,3 a umístil se na 22.místě (7:12,7). Druhým našim dorostencem byl o rok starší Adam Němec, který trošku doplatil na to, že to byl jeho první pokus této zimy a nebyl tak nasazen mezi závodníky stejné výkonnosti. Svou jízdu vyhrál (6:45,7) a pak z tribuny sledoval jak jeho kategorie dopadne. Nakonec mu chyběla vteřina a půl na bronzovou medaili, takže kdyby a kdyby... znáte to...

Juniorky jsme s sebou žádné neměli a tak jsme do bojů o medaile šli opět "až" v kategorii juniorů, ale o to úspěšněji.
Mates Čihoský dokázal obrovskou vůli a dravost v dramatickém závěru juniorského finále a nikoho před sebe nepustil. O něco méně sil nakonec závodu zbylo Jardovi Fojtíkovi a zabaven odrážením tlaku nakonec čtvrtého Tomáše Zobala, kterému dal pouho-pouhé tři desetiny, nezvládl zareagovat na velmi silný finiš stříbrného Dalibora Neděli. Jarda vylepšil své maximum z prvního kola o dvě desetinky (6:19,2), Matěj o fantastických deset vteřin (6:17,3).
Sice v dresu litoměřického Slavoje, ale jinak člen naší juniorské tréninkové skupiny momentálně v hostovacím mezidobí, Tadeáš Konschill, který vlivem účasti na náhradním termínu testování SCM vynechal první kolo poháru a tak v Hodoníne startoval v premiéře na 2000m letošní zimy. V osobním rekordu, který vylepšil o krásných 12 vteřin a splněným limitem juniorské reprezentace dosáhl na 16.místo. Jeho čas 6:36,9.


Výsledky II.kola poháru

Stav českého poháru po druhém kole a kvalifikační časy MČRNa čistě trenažérové závody v Hodoníně navazoval téměř bezprostředně Hodonínský žákovský trojboj. Jízda na veslařském trenažéru, člunkový sprint (40m jako 4x10m) a tzv.Jacíkův motorický test (leh na zádech-stoj-leh na břiše-stoj) byly disciplíny které čekaly na závodníky od přípravky až po starší žáky.

Lipové listy vyslaly do bojů o body do zimního poháru mládeže pouze jediného závodníka, kterým byl Kryštof Janáč. Zatím vedoucí starší žák r.n.2004 bodovací soutěže nejvíce ztratil v běžecké druhé disciplíně. Tři prudké změny směru pohybu o 180° činily našemu do výšky vytáhlému Kryštofovi potíže takové, že se umístil až na 17.místě. Po druhém místě na trenažéru a vítězství v Jacíkově motorickém testu je pak jasné, proč skončil Kryštof druhý o pouhých 11 bodů z celkového přídělu 123 respektive 112. O své druhé místo se stejným bodovým ziskem podělil s Romanem Panasenkem z VK Smíchov Praha, svěřencem nám dobře známého kamaráda Vaška Zoubka. Vítězem kategorie starších žáků narozených v roce 2004 se stal Honza Lupáč z Jiskry Otrokovice.


Výsledky Hodonínského žákovského trojboje

Stav zimního poháru mládeže - jednotlivci

Stav zimního poháru mládeže - kluby.
12. 1. 2018
Blíží se zimní výcvikový tábor ČVK Praha
o kterém se více dočtete v sekci soustředění, kde také můžete sledovat aktuální stav kapacity.


12. 1. 2018
Vyhlášení veslařské posádky roku 2017

Veslaři se již tradičně sešli v centru pohybové medicíny Pavla Koláře, aby vyhodnotili sezónu 2017. My jsme si přivezli do loděnice důkazy o tom, jak úspěšnou měli sezónu naši veslaři.

Velký putovní pohár za vítězství v českém poháru ve veslování, další o poznání menší za vítězství v poháru mládeže a také dva poháry pro nejsilnější kategorie roku 2017, pro naše dorostenky a dorostence.

V hodnocení nejlepších juniorských posádek za rok 2017 jsme měli naše závodníky v bronzové párové čtyřce - Gabriela Mahlera s Markem Řehořkem a v nejlepší juniorské posádce, zlaté osmiveslici děvčat, do které usedaly Pepča Lázničková, Anička Macková a Maruška Štefková.

Radost nám přineslo i třetí místo v anketě nejlepší seniorské posádky roku, kterou se stal dvojskif lehkých vah s naším odchovancem Jirkou Šimánkem.

Náš pan Předseda nešetřil chválou. "Podle zavedeného protokolu se mi dostalo té cti zastupovat úspěšné závodníky našeho klubu při předávání všech poct. Byla to opět pro mě velká čest. Mrzelo mě, že jsem nedostal příležitost z pódia poděkovat všem našim závodníkům i jejich trenérům. Velkým zážitkem bylo i to, že nám ke všem poctám gratulovala i většina ostatních klubů. Bral jsem to tak, že jsem představitelem výboru klubu, který se snaží zajistit nejlepší možné podmínky pro sportovní činnost klubu. Všem chci poděkovat za dosažené výsledky a vyslovit i přesvědčení, že v roce 2018 budeme podobně úspěšní."
3. 1. 2018
Členské příspěvky ČVK Praha na rok 2018

Doufáme, že jste do nového roku 2018 vstoupili pravou nohou a přejeme Vám v novém roce jen to nejlepší.
No a protože jsme se přehoupli do dalšího kalendářního roku jsou na řadě opět i členské příspěvky. Podklady pro platbu převodem naleznete v sekci dokumenty a my Vám předem děkujeme za řádnou úhradu a přejeme, aby Vám nic nebránilo členství využívat naplno.Archiv