Veslařský oddíl ČVK Praha

Aktuality

17. 1. 2018
Pro kvalifikaci, body, ale i medaile až do Hodonína

Hrstka našich veslařů se vydala za druhým kolem českého poháru v jízdě na veslařském trenažéru a na žákovský trojboj až do Hodonína. Obě dvě, po sobě jdoucí akce, byly pro naše barvy ozvláštněny osobou moderátora, kterou byl náš trenér Honza Navrátil. Dalším zásahem z našich řad do pořadatelských aktivit byla doprava veslařských strojů, kterou do Hodonína zajistil další z našich trenérů, Petr Blecha.

Ale vraťme se ke sportovním výkonům, které u pohárového kola zajišťoval Michel Humpolec a u žákovského trojboje Kuba Zmatlík, tedy nováčci v našich trenérských řadách rovnou ve velmi zodpovědných rolích.
Jako první se na dva kilometry dlouhou trať vydala jediná dívka v naší bílo-červené výpravě, Vendy Šillerová, která si od cesty na moravu slibovala především vylepšení svého osobního rekordu a tak vyšší pozici ve startovní listině mistrovství ČR. Povedlo se a Vendulka si zlepšila své maximum (7:49,0) o krásných šest vteřin a jednu desetinu. Bonusem skvěle zvládnutého závodu pak byla stříbrná medaile.

Do závodů dorostenců nastoupili dva naši klucí. Martin Vakoč si měsíc starý osobní rekord posunul také o více jak šest vteřin, přesně o 6,3 a umístil se na 22.místě (7:12,7). Druhým našim dorostencem byl o rok starší Adam Němec, který trošku doplatil na to, že to byl jeho první pokus této zimy a nebyl tak nasazen mezi závodníky stejné výkonnosti. Svou jízdu vyhrál (6:45,7) a pak z tribuny sledoval jak jeho kategorie dopadne. Nakonec mu chyběla vteřina a půl na bronzovou medaili, takže kdyby a kdyby... znáte to...

Juniorky jsme s sebou žádné neměli a tak jsme do bojů o medaile šli opět "až" v kategorii juniorů, ale o to úspěšněji.
Mates Čihoský dokázal obrovskou vůli a dravost v dramatickém závěru juniorského finále a nikoho před sebe nepustil. O něco méně sil nakonec závodu zbylo Jardovi Fojtíkovi a zabaven odrážením tlaku nakonec čtvrtého Tomáše Zobala, kterému dal pouho-pouhé tři desetiny, nezvládl zareagovat na velmi silný finiš stříbrného Dalibora Neděli. Jarda vylepšil své maximum z prvního kola o dvě desetinky (6:19,2), Matěj o fantastických deset vteřin (6:17,3).
Sice v dresu litoměřického Slavoje, ale jinak člen naší juniorské tréninkové skupiny momentálně v hostovacím mezidobí, Tadeáš Konschill, který vlivem účasti na náhradním termínu testování SCM vynechal první kolo poháru a tak v Hodoníne startoval v premiéře na 2000m letošní zimy. V osobním rekordu, který vylepšil o krásných 12 vteřin a splněným limitem juniorské reprezentace dosáhl na 16.místo. Jeho čas 6:36,9.


Výsledky II.kola poháru

Stav českého poháru po druhém kole a kvalifikační časy MČRNa čistě trenažérové závody v Hodoníně navazoval téměř bezprostředně Hodonínský žákovský trojboj. Jízda na veslařském trenažéru, člunkový sprint (40m jako 4x10m) a tzv.Jacíkův motorický test (leh na zádech-stoj-leh na břiše-stoj) byly disciplíny které čekaly na závodníky od přípravky až po starší žáky.

Lipové listy vyslaly do bojů o body do zimního poháru mládeže pouze jediného závodníka, kterým byl Kryštof Janáč. Zatím vedoucí starší žák r.n.2004 bodovací soutěže nejvíce ztratil v běžecké druhé disciplíně. Tři prudké změny směru pohybu o 180° činily našemu do výšky vytáhlému Kryštofovi potíže takové, že se umístil až na 17.místě. Po druhém místě na trenažéru a vítězství v Jacíkově motorickém testu je pak jasné, proč skončil Kryštof druhý o pouhých 11 bodů z celkového přídělu 123 respektive 112. O své druhé místo se stejným bodovým ziskem podělil s Romanem Panasenkem z VK Smíchov Praha, svěřencem nám dobře známého kamaráda Vaška Zoubka. Vítězem kategorie starších žáků narozených v roce 2004 se stal Honza Lupáč z Jiskry Otrokovice.


Výsledky Hodonínského žákovského trojboje

Stav zimního poháru mládeže - jednotlivci

Stav zimního poháru mládeže - kluby.
12. 1. 2018
Blíží se zimní výcvikový tábor ČVK Praha
o kterém se více dočtete v sekci soustředění, kde také můžete sledovat aktuální stav kapacity.


12. 1. 2018
Vyhlášení veslařské posádky roku 2017

Veslaři se již tradičně sešli v centru pohybové medicíny Pavla Koláře, aby vyhodnotili sezónu 2017. My jsme si přivezli do loděnice důkazy o tom, jak úspěšnou měli sezónu naši veslaři.

Velký putovní pohár za vítězství v českém poháru ve veslování, další o poznání menší za vítězství v poháru mládeže a také dva poháry pro nejsilnější kategorie roku 2017, pro naše dorostenky a dorostence.

V hodnocení nejlepších juniorských posádek za rok 2017 jsme měli naše závodníky v bronzové párové čtyřce - Gabriela Mahlera s Markem Řehořkem a v nejlepší juniorské posádce, zlaté osmiveslici děvčat, do které usedaly Pepča Lázničková, Anička Macková a Maruška Štefková.

Radost nám přineslo i třetí místo v anketě nejlepší seniorské posádky roku, kterou se stal dvojskif lehkých vah s naším odchovancem Jirkou Šimánkem.

Náš pan Předseda nešetřil chválou. "Podle zavedeného protokolu se mi dostalo té cti zastupovat úspěšné závodníky našeho klubu při předávání všech poct. Byla to opět pro mě velká čest. Mrzelo mě, že jsem nedostal příležitost z pódia poděkovat všem našim závodníkům i jejich trenérům. Velkým zážitkem bylo i to, že nám ke všem poctám gratulovala i většina ostatních klubů. Bral jsem to tak, že jsem představitelem výboru klubu, který se snaží zajistit nejlepší možné podmínky pro sportovní činnost klubu. Všem chci poděkovat za dosažené výsledky a vyslovit i přesvědčení, že v roce 2018 budeme podobně úspěšní."
3. 1. 2018
Členské příspěvky ČVK Praha na rok 2018

Doufáme, že jste do nového roku 2018 vstoupili pravou nohou a přejeme Vám v novém roce jen to nejlepší.
No a protože jsme se přehoupli do dalšího kalendářního roku jsou na řadě opět i členské příspěvky. Podklady pro platbu převodem naleznete v sekci dokumenty a my Vám předem děkujeme za řádnou úhradu a přejeme, aby Vám nic nebránilo členství využívat naplno.


24. 12. 2017
Provoz loděnice ČVK Praha přes vánoční svátky a na přelomu roku20. 12. 2017
Sportovní centrum mládeže pro rok 2018
již zná všechny své členy a ČVK Praha se v testování uchazečů vytáhlo víc než výborně.

I přes opětovné snížení celkového počtu členů SCM z původních 85, přes letošních 80 na současných 60 pro rok nadcházející a opětovné oddělení seniorských kategorií do 21 let, si devět našich členů vyjelo zařazení do tohoto systému podpory ministerstva školství mládeže a tělovýchovy, což je naprosto stejný počet jako tomu bylo v letošním roce 2017.

Zkušenost s členstvím v SCM má pět z našich sportovců, kterou prodloužili i na rok 2018 - Gabriel Mahler, Jaroslav Fojtík, Josefína Lázničková, Marie Štefková a Marek Řehořek.
Nově čeká členství dorostence Ondru Sklenáře s Adamem Němcem a juniory Matěje Čihoského s Petrem Patočkou.

Nejblíže k zařazení měl z našich veslařů pod čarou Filip Malák, kterému chybělo 0,70 %, což je z jeho celkového součtu 207,30% opravdu jen o kousek. Jirkovi Měřínskému chybělo 1,23% a Zdeňkovi Němečkovi 1,63%.
Zdravotní komplikace nedovolili absolvovat ani jeden ze dvou termínů druhého kola výběru do SCM, tedy testu na veslařském trenažéru na vzdálenost 6km, Vojtěchu Zmekovi, který by bezpochyby svou slušnou pozici v první třetině uchazečů po prvním kole, trenažérem ještě vylepšil. Takže kdyby a kdyby... znáte to ;o)

Seznam členů SCM 2018 naleznete ZDEArchiv