Aktuality

25. 6. 2018
Smutná zpráva: Zemřel Vladimír Andrs, olympijský medailista z Tokia 1964

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že nás navždy opustil po dlouhé nemoci ve věku 81 let Vladimír Andrs. Jedna z nejvýraznějších postav historie československého veslování, především však 60. let minulého století.

Pan Andrs vybojoval kompletní sbírku medailí v těch nejdůležitějších závodech té doby. Tu nejcennější si přivezl z olympijských her v Tokiu 1964, kde na dvojskifu společně s Pavlem Hofmannem vybojoval bronzovou medaili. Rok předtím si v Kodani společně doveslovali také pro titul mistrů Evropy. Na domácím mistrovství Evropy 1961 v Praze závodil Vladimír Andrs na skifu a skončil druhý.

Po ukončení aktivní kariéry odešel do Pece pod Sněžkou dělat boudaře a během doby, kdy pobýval na horách, byl oporou všem veslařům, kteří potřebovali pomoc v Krkonoších.Po skončení horské práce se vrátil do Prahy a hned se opět zapojil do činnosti v ČVK Praha. V posledních letech mu udělalo radost také to, že se jeho vnučka vydala v jeho stopách a začala veslovat v ČVK.

Upřímnou soustrast celé rodině.

Nezapomeneme, Vláďo !

25. 6. 2018
Prázdninovou výhybkou byl pro úspěšné juniory červnový kontrolní test juniorské reprezenta

Zda se mohou těšit na účast v domácím světovém šampionátu, v poháru mládeže v Irsku a nebo je snad o letních prázdninách žádný reprezentační start nečeká, zjišťovali juniorky a junioři na račickém kanále v půlce měsíce června.

Všichni naší závodníci, kteří absolvovali mistrovství Evropy ve Francii, zůstali
nadále ve svých reprezentačních skupinách.
Jako další do reprezentace juniorů se probojoval náš dorostenec Ondřej Sklenář, když v pátek v Račicích nejprve splnil juniorský limit na veslařském trenažéru, v sobotu se na skifu v jízdě na čas umístil na 12.místě, což vylepšil přímím soubojem v jízdách finálových na místo šesté.
V nedělních soubojích v posádkách různých sestav na 1250m usedl hned v té první na veslovoda párové čtyřky "B" a už z tohoto postu neslezl. Trať dlouhou 1250m v různých sestavách odjeli v sobotu 4x a v neděli ještě 2x.
Ondru čeká koncem července pohár mládeže v Irsku. Gratulujeme.